Sukces zespołu „Lipconki/Miriam”

2 lutego w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi odbył się VIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” – „Kolędy i pastorałki”. W przeglądzie udział wzięło 18 zespołów z terenu województwa łódzkiego.

Zespół „Lipconki/Miriam” działający przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich biorący udział pierwszy raz w przeglądzie zdobył 2 miejsce.

Skład zespołu: Wiesława Barańczyk, Zofia Białek, Anna Czajka, Leszek Dałkowski, Bogusława Drzewiecka, Jerzy Drzewiecki, Marek Dziuda, Kazimierz Gładys, Anna Janczak, Zofia Karalus, Anna Nowak, Zdzisław Pryk, Danuta Stefaniak, Irena Szychowska, Krystyna Wieczorek i Zofia Wielec. Zespół działa pod kierownictwem p. Bogusławy Drzewieckiej.

Należy podkreślić, że aż 10 osób z naszego zespołu to studenci UKW działającego przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich.

„Lipconki/Miriam” to jedyny nagrodzony zespół z małej miejscowości. Wśród nagrodzonych znalazły się zespoły z: Łowicza, Opoczna, Łasku, Rawy Mazowieckiej i Radomska, a więc z dużych miast.

Serdecznie gratulujemy nagrody!