Ferie z GOKSiR

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR

1 lutego 2018 r. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zorganizował wyjazd do Łodzi do Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz parku trampolin SALTOS (Wydawnicza). W wyjeździe uczestniczyła 50 osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu gminy Lipce Reymontowskie.
W Centrum Nauki i Techniki EC1 zwiedziliśmy trzy wyjątkowe wystawy tematyczne (Przetwarzanie energii, Mikroświat — Makroświat, Rozwój wiedzy i cywilizacji) i setki eksponatów, następnie udaliśmy się do planetarium, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie edukacyjnym z dziedziny astronomii „Gwiazdozbiory zimowego nieba”.
Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia w Parku Trampolin SALTOS. Pobyt w parku okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci i młodzież korzystała z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenu wypełnionego gąbkami. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój oraz wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.