Zespół Śpiewaczy „Lipconki”

Uncategorized

Zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy pani Bogusławy Drzewieckiej (Świderek), która jest obecnie jego kierownikiem.

Repertuar Zespołu stanowią bardzo stare ludowe pieśni weselne, pasterskie, wielkopostne, a także ballady i kolędy – zbierane od najstarszych mieszkańców lipieckiej gminy i pieczołowicie spisywane przez panią Bogusławę.
Pieśni wykonywane są a cappella, z ogromną starannością, odpowiadającą stylowi dawnego śpiewu ludowego.

Zespół w ciągu swojej działalności dał kilkadziesiąt koncertów na imprezach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

Kontakt:
Kierownik Zespołu – Bogusława Drzewiecka (Świderek)
tel. 46 831-62-15
GOKSiR Lipce Reymontowskie
tel./fax. 46 831-61-79
e-mail: goksir@op.pl

Kalendarium Zespołu Śpiewaczego „Lipconki”

2004
Najważniejszym osiągnięciem Zespołu było zdobycie wyróżnienia w Mazowieckim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Mińsku Mazowieckim.

2005
7/8.05 – udział w IV Mazowieckim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Mińsku Mazowieckim. Zespół zdobył II nagrodę i otrzymał nominację do udziału w XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
11/12.06 – udział w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych im. Jana Derlety w Szydłowcu. Zespół zdobył I nagrodę.
24/26.06 – udział w XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
09.07 – koncert w Lipcach Reymontowskich podczas VIII Edycji „Dnia Reymonta”
04.09 – koncert w Łodzi podczas Jarmarku Wojewódzkiego.10 – koncert w Boguszycach w ramach imprezy „Biesiada Boguszycka”
21.10 – koncert w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim podczas otwarcia wystawy„Chłopi – Literacki Nobel”

5.01 – koncert w Szkolnym Ośrodku Specjalnym w Skierniewicach;
8.01 – koncert w Słupi w ramach imprezy „Słupieckie Kolędowanie”;
5.02 – koncert w Boguszycach w ramach imprezy „Biesiada Boguszycka”;
8.03 – koncert w Lipcach Reymontowskich podczas „Dnia Kobiet”;
2.04 – koncert w Kościele Parafialnym w Lipcach Reymontowskich podczas Mszy św. z okazji rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II;
7.04 – koncert w Lipcach Reymontowskich podczas wernisażu połączonego z wystawą pokonkursową Powiatowego Konkursu Plastycznego ph. „Jan Paweł II – Papież z Polski”;
16.04 – koncert w Lipcach Reymontowskich – Kościół Parafialny – Wielkanoc;
6/7.05 – udział w V Jubileuszowym Mazowieckim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Mińsku Mazowieckim (Zespół zdobył nagrodę i otrzymał nominację do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym);
28.05 – koncert w Lipcach Reymontowskich podczas VIII edycji „Dnia Seniora”; 11/12.06 – udział w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych im. Jana Derlety  w Szydłowcu;
16.10 – koncert w Szkolnym Ośrodku Specjalnym w Skierniewicach;
14.12 – koncert w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach.

14.01 – koncert w Słupi – Słupieckie Kolędowanie
28.01 – koncert w Głuchowie w ramach „Głuchowskiego Kolędowania”
03.03 – koncert w Łodzi w ramach Międzynarodowych Targów Kulturalno-Turystycznych „Na styku kultur”
15.04 – koncert w Lipcach Reymontowskich w ramach „Dnia Seniora”
11-13.05 – udział w VI Mazowieckim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Mińsku Mazowieckim – II nagroda
22-24.06 – udział w 41 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą
02.08 – koncert w Nowym Mieście

13.01.- koncert w Słupi w ramach imprezy ,,Słupeckie Kolędowanie”
20.04.- koncert w Lipcach Reymontowskich w ramach imprezy ,,Dzień Seniora”
26.05.- koncert w Skierniewicach w Zespole Szkół Specjalnych
10.08.- koncert w Lipcach Reymontowskich w Zagrodzie Ludowej
21.09.- koncert w Lipcach Reymontowskich w Zagrodzie Ludowej
10.10.- koncert w Skierniewicach w Zespole Szkół Specjalnych

2009
19.04.- koncert w sali widowiskowej GOKSiR w Lipcach Reymontowskich w ramach imprezy ,,Dzień Seniora”
08.08.- udział w I Przeglądzie Folklorystycznym „ Starodawne i bliskie czasy” w Żarkach Letnisko gm. Poraj – zdobycie wyróżnienia.
13.09.- koncert w Dąbrowie Mszadelskiej podczas mszy polowej zorganizowany w ramach Rajdu Młodzieży Gimnazjalnej śladami walk Oddziałów Armii Łódź.

10.01.- koncert w Słupi w ramach „Słupieckiego kolędowania”
00.04.- koncert w Chlebowie
01.08.- koncert w Lipcach Reymontowskich w Zagrodzie Ludowej – w ramach imprezy „Kolory Polski”

2011
Zespół koncertował w dniu 1 maja w Kościele Parafialnym w Lipcach R. podczas Mszy Św. Odprawianej z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II.