Turniej wsi gminy Lipce Reymontowskie oraz obchody 670 – lecia wsi Chlebów

Aktualności, GOKSIR, KULTURA, Sponsorzy

6 sierpnia w Chlebowie odbył się Turniej wsi gminy Lipce Reymontowskie oraz obchody 670 – lecia wsi Chlebów.

Imprezę rozpoczęła msza św. w intencji mieszkańców. Z okazji 670 – lecia wsi Chlebów zasłużonym mieszkańcom wsi zostały wręczone dyplomy uznania i medale. W imieniu mieszkańców wsi Mirosław Gejo odebrał życzenia i upominki m. in. z rak: Danuty Łaskiej – przewodniczącej Rady Gminy Lipce Reymontowskie i Jerzego Czerwińskiego – wójta Gminy Lipce Reymontowskie, Jadwigi Kabat – prezesa SKR w Lipcach Reymontowskich oraz Jerzego Kabata. W imieniu GOKSiR Tomasz Milewski wręczył pamiątkową deskę, a także statuetki w podziękowaniu za wieloletnią współpracę i pomoc Mirosławowi Gejo, Łukaszowi Barańczyk, Kazimierzowi Gładys oraz Annie i Waldemarowi Malesa.

Podczas uroczystości uczestnicy warsztatów przeprowadzonych w poszczególnych wsiach zaprezentowali zdobyte umiejętności artystyczne – sztukę teatralną oraz występ taneczny w ramach projektu „Reymontowskie spotkanie z tradycją”. W programie artystycznym wystąpił również A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta oraz „Zespół bez Nazwy”. Imprezę wzbogaciło bezpłatne wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe. W turnieju wzięły udział reprezentacje 3 sołectw.

Wyniki:

Rybki
I. Lipce Reymontowskie (Jagoda Klimczak, Beata Pabianek, Arek Pabianek) – 55,07 sek.
II. Chlebów (Paweł Nowak, Agnieszka Nowak, Aleksander Nowak) – 102,96 sek.
III. Mszadla (Dominika Ziółczyk, Marzena Ziółczyk, Henryk Barańczyk) -109,69 sek.

Strzelanie
I. Lipce Reymontowskie (Mateusz Seferyński, Irena Milewska, Tomasz Milewski) – 114 pkt
II. Chlebów (Jakub Pryk, Joanna Pryk, Tomasz Gejo) – 101 pkt
III. Mszadla (Dominika Ziółczyk, Marzena Ziółczyk, Henryk Barańczyk) – 97 pkt

Zostań Robertem Lewandowskim
I. Chlebów (Katarzyna Malesa, Waldemar Malesa) – 9 pkt
II. Mszadla (Dominika Ziółczyk, Marzena Ziółczyk) – 8 pkt
III. Lipce Reymontowskie (Mateusz Seferyński, Piotr Seferyński) – 6 pkt

Lotki
I. Chlebów (Maciej Szczechowicz, Beata Szczechowicz, Marek Szczechowicz) – 56 pkt
II. Lipce Reymontowskie (Paulina Michalska, Beata Pabianek, Bogdan Duda) – 55 pkt
III. Mszadla (Dominik Ziółczyk, Danuta Klimczyk, Henryk barańczyk) – 46 pkt

Konkurs wiedzy o Reymoncie
I. Lipce Reymontowskie (Julia Reczulska) – 11 pkt
II. Chlebów (Katarzyna Malesa) – 9 pkt

Konkurs wiedzy o wsi Chlebów i gminie Lipce Reymontowskie
I. Lipce Reymontowskie (Oliwia Głuszek) – 10 pkt
II. Chlebów (Klaudia Ceroń) – 6 pkt

Igły
I. Chlebów (Dominik Tracz) – 77,79 sek.
II. Lipce Reymontowskie (Arek Pabianek) – 89,57 sek.
III. Mszadla (Henryk Barańczyk) – 150,46 sek.

Pistolet
I. Lipce Reymontowskie (Irena Milewska, Bogdan Duda) – 71 pkt
II. Chlebów (Elżbieta Kaczmarek, Marek Czajka) – 51 pkt
III. Mszadla (Marzena Barańczyk, Henryk Barańczyk) – 44 pkt

Kurka – „REYPASZ”
I. Chlebów (Szymon Ceroń) – 8
II. Lipce Reymontowskie (Jagoda Klimczak) – 7
III. Mszadla (Seweryn Michalak) – 1

Klasyfikacja końcowa:
I. Lipce Reymontowskie 49 pkt (5 zwycięstw)
II. Chlebów 49 pkt (4 zwycięstwa)
III. Mszadla 29 pkt

Medale dla zwycięzców ufundował GOKSiR w Lipcach Reymontowskich.

Dla wszystkich uczestników turnieju grochówkę ufundowała „Karczma u Boryny” Państwa Bożeny i Mariana Sarniak z Lipiec Reymontowskich.

Turniej zakończyła Biesiada Chlebowska, którą poprowadził Dj Stona.

Turniej wsi gminy Lipce Reymontowskie w 2018 roku odbędzie się w Mszadli.

GOKSiR serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić imprezę, a szczególnie fundatorom statuetek.

Wielkie podziękowania kierujemy do mieszkańców wsi Chlebów na czele z sołtysem.

Fotorelację można też oglądać na stronie „Głos Skierniewic i Okolicy” – http://www.eglos.pl/chlebow-skonczyl-670-lat/0,-3×2,3