Kolory Polski

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

 

19 sierpnia na Zagrodzie Ludowej w Lipcach Reymontowskich odbył się koncert Sokół Orkestar – „Słowiańska dusza” w ramach 18. Edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „KOLORY POLSKI”, 11. Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie” oraz w ramach projektu kulturalnego „Reymontowskie spotkanie z tradycją”, realizowanego przez GOKSiR w Lipcach Reymontowskich przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury.

W programie imprezy oprócz koncertu Sokół Orkestar wystąpił również Zespół Tańca Narodowego AZS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta, a także odbył się koncert „Dzień Reymonta w pigułce” z udziałem miejscowych wykonawców.

Podczas imprezy LGD „GNIAZDO” przeprowadziło konkurs wiedzy „Co wiesz o LGD – „Gniazdo”. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali nagrody.

Imprezie towarzyszyły:
– prelekcja ekologiczna: „Drzewo nasz przyjaciel. Rola drzew jako ważnego ekosystemu Ziemi”
– sadzenie drzewka (platan klonolistny) w parku lipieckim – „Dom dla dźwięków natury” w ramach projektu „EKOwędrówka z Kolorami”
– wystawy stałe i czasowe:
        Izba Pamięci Heleny Pintarowej – „Dominikowej z Reymontowskich Lipiec”
        Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta
– kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców ludowych z możliwością zakupu wytworów rękodzieła
– potrawy kuchni regionalnej – przygotowane przez KGW Lipce Reymontowskie i OSP Lipce Reymontowskie
– stoisko promocyjne LGD „GNIAZDO” ze Skierniewic
– loteria fantowa GOKSiR
– zabawa ludowa.

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych do Lipiec przybyły setki melomanów z terenu województwa łódzkiego i województw ościennych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do: Filharmonii Łódzkiej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Wójta Gminy Lipce Reymontowskie, dzięki którym nasza impreza mogła być tak udana.