„Koncert pieśni patriotycznych”

11 listopada w GOKSiR odbył się „Koncert pieśni patriotycznych” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W koncercie wzięły udział: zespół Lipconki i Miriam oraz Zespół bez Nazwy.

Imprezę rozpoczęło wspólnie odśpiewanie hymnu Polski. W repertuarze wykonawców znalazły się pieśni patriotyczne, powstańcze i legionowe, m.in. Warszawianka, W kalinowym lasku, Boże coś Polskę, Przybyli ułani, Pierwsza brygada czy też Rota. Przed każdą pieśnią usłyszeliśmy krótką informację przedstawiającą okoliczności jej powstania oraz ciekawostki z nią związane.

Imprezie towarzyszyła również wystawa filatelistyczna pt.: „Malarstwo historyczne Matejki w filatelistyce”, której pomysłodawcą i twórcą był p. Zbigniew Stań – właściciel Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych.