Dzień Seniorki i Seniora

14 października w GOKSiR w Lipcach Reymontowskich odbyły się gminne obchody „ Dnia Seniorki i Seniora”. Licznie zgromadzonym seniorom życzenia złożyli: Przewodnicząca Rady Gminy Lipce Reymontowskie – Danuta łaska i Wójt Gminy – Jerzy Czerwiński. Symboliczny koszyczek pięknych kwiatów dla wszystkich seniorów został wręczony Pani Janinie Klepczarek – która uczestniczy w obchodach „Dnia Seniora” od początku tego święta tj: około 25 lat. Życzenia złożyła również Beata Flejszer – Ozga Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

W części artystycznej wystąpiły zespoły seniorskie ze Skierniewic i Koluszek.

Jako pierwszy zaprezentował się kabaret „ Babki z rodzynkami” działający przy Klubie Seniora „Zacisze” w Skierniewicach.

Kabaret przedstawił piosenki i humorystyczne scenki dotyczące wieku seniorskiego a głównie seniorek.

Wokalno – folklorystyczny zespół „Zorza” działający przy MOK w Koluszkach zaśpiewał i zatańczył w pięknych kolorowych strojach m.in. piosenki i tańce cygańskie i ludowe. Nie zabrakło również humorystycznych monologów o seniorach. Zgromadzeni widzowie nagrodzili oba zespoły gromkimi brawami.

Organizatorami Dnia Seniora byli: Wójt Gminy Lipce Reymontowskie,  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich