Sukces „Kabaretu bez Nazwy”

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

11 października w Tomaszowie Mazowieckim odbył się I Regionalny Przegląd Seniorskiej Twórczości Kabaretowej – „A to Ci kabaret…”.

Organizatorami byli: Łódzki Dom Kultury i Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Biorący udział w przeglądzie „Kabaret bez Nazwy” działający przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich zajął 2 miejsce zdobywając nagrodę w wysokości 600 zł. Kabaret zaprezentował nowy  program pn. „Z „Chłopami” zawsze….”, obejmujący skecze, zabawne scenki, monologi, wiersze i przyśpiewki o Lipcach i o „Chłopach” Reymonta. Nie zabrakło również w programie tematu Tomaszowa Maz. i przeboju „A może byśmy tak, najmilszy…..”.

Skład kabaretu: Bogusława Drzewiecka, Marta Czajka, Edyta Pintara, Michał Ogrodniczek, Marek Dziuda i Tomasz Milewski, a pomagali im w występie zajmując się sprawami technicznymi:  Ewelina Klimczyk i Sławomir Supera.

Autorami tekstów do programu „Z „Chłopami” zawsze….”byli: Alina Szulc, Tomasz Milewski i członkowie kabaretu.

Lepszym od seniorów lipieckich okazał się tylko kabaret SAK działający przy Klubie Seniora „Słoneczna Jedynka” w Tomaszowie Maz. Kabaret ten ma wśród wykonawców dwójkę profesjonalnych aktorów – absolwentów szkół aktorskich.  Przegrana z takim kabaretem nie przynosi ujmy naszemu zespołowi.

Przypominamy, że „Kabaret bez Nazwy” powstał w marcu br. specjalnie na przegląd w Łodzi. To kolejny sukces naszego „młodego” lipieckiego kabaretu w tym roku. W kwietniu na X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w Łodzi „Kabaret bez Nazwy” zajął I miejsce.

Trzecie miejsce w przeglądzie w Tomaszowie Maz. zdobył  kabaret „Babki z rodzynkami” z klubu „Zacisze” ze Skierniewic, który wystąpi w najbliższa niedzielę 14 października w GOKSiR Lipce Reymontowskie podczas „Gminnych Obchodów Dnia Seniorki i Seniora”.