Sukces „Zespołu – Kabaretu bez Nazwy”

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

25 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury odbył się X Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tym razem prezentowały się teatry i kabarety.

Wśród 13 kabaretów z terenu województwa łódzkiego najlepszym okazał się specjalnie stworzony na ten przegląd lipiecki „Kabaret bez Nazwy” działający przy GOKSiR. W lipieckim kabarecie wystąpiła część członków „Zespołu bez Nazwy” (7 osób).

Kabaret zaprezentował program „Lipce na wesoło” obejmujący: skecze, monologi, wiersze i piosenki. Nie zabrakło w nich akcentu kolejowego, ekologii, życia seniorów, powieści „Chłopi” – oczywiście wszystko na wesoło.
Kabaret zaprezentował również premierową piosenkę o lipieckich pierogach.

Skład kabaretu: Józef Bartosiewicz, Leszek Dałkowski, Tomasz Milewski, Michał Ogrodniczek, Andrzej Pryk, Mirosław Pryk, gościnnie, a może i na stałe: Małgorzata Lech i Romana Marat oraz akompaniator Marek Dziuda.

Pomysłodawcą programu i autorem większości tekstów był Tomasz Milewski, a reżyserką i scenografką Małgorzata Puchalska – instruktor teatralny w GOKSiR.

Nowa forma w działalności, ta kabaretowa, bardzo spodobała się lipieckim artystom, a zwycięstwo w debiucie rozwiało wszelkie wątpliwości czy „my to potrafimy” i „czy się w to bawić w przyszłości”.
Tak zrodził się następny zespół przy lipieckim GOKSiR.

Program, który był prezentowany na łódzkim przeglądzie lipieccy kabareciarze przedstawią 10 czerwca podczas „Dnia Reymonta”.

Przypominamy, że w lutym br. podczas VIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” – „Kolędy i pastorałki” Zespół „Lipconki/Miriam” działający przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich biorący udział również pierwszy raz w przeglądzie zdobył 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i nagrody lipieckim kabareciarzom!