„Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 13 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej GOKSiR w Lipcach Reymontowskich odbyły się spektakle teatralne dla dzieci pt. „Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”. Z uwagi na dużą liczbę dzieci przedstawienie odbyło się w dwóch turach.Przedstawienie zaprezentował Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Widowisko obejrzało ok. 250 dzieci z klas I-IV szkół podstawowych oraz dzieci z przedszkoli z terenu gminy Lipce Reymontowskie. Młodzi widzowie mogli dowiedzieć się dlaczego prezenty, które otrzymują na święta, nie zawsze są zgodne z prośbami zawartymi w listach do Świętego Mikołaja. Winowajcą okazał się niesumienny i lekkomyślny Elf. Ostatecznie problem został szczęśliwie rozwiązany.
Fundatorem spektakli był GOKSiR w Lipcach Reymontowskich.
Pomiędzy spektaklami zgromadzone dzieci odwiedził Św. Mikołaj, który rozdał wszystkim obecnym słodkie upominki. Słodycze ufundował wójt gminy Lipce Reymontowskie pan Jerzy Czerwiński.