Podsumowanie Roku Władysława Stanisława Reymonta w Województwie Łódzkim

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

23 listopada 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie odbyły się uroczystości podsumowania Roku Władysława Stanisława Reymonta w województwie łódzkim, w których udział wzięli: Wójt Gminy – Jerzy Czerwiński, przewodnicząca Rady Gminy – Danuta Łaska i dyrektor GOKSiR – Tomasz Milewski.

Podczas uroczystości odbyła się prezentacja wydarzeń, które były organizowane w ramach konkursu na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2017 r. realizowanych z Łódzkim Domem Kultury. Ponadto miała miejsce prezentacja laureatów konkursu recytatorskiego „Słowem Malowane” organizowanego przez MOK Tuszyn.
Wydarzenie uświetniło spotkanie z Emilią Krakowską, niezapomnianą Jagną z ekranizacji powieści Chłopi oraz widowisko artystyczno-etnograficzne „Z życia Władysława Reymonta” w wykonaniu Zespołu Ludowego ze Sławna.

Imprezie towarzyszyła:
– wystawa fotograficzna Piotra Wypycha pt.”Śladami Reymonta po ziemi łódzkiej”
– wystawa prac plastycznych stworzonych w ramach projektu „Słowem Malowane” – MOK Tuszyn.

Wójt Gminy – Jerzy Czerwiński i przewodnicząca Rady Gminy – Danuta Łaska odebrali podziękowanie dla Gminy Lipce Reymontowskie za aktywny udział i zaangażowanie na rzecz organizacji Roku Władysława Stanisława Reymonta w województwie łódzkim oraz popularyzację twórczości i postaci Polskiego Noblisty.