Nagroda sejmiku województwa łódzkiego dla A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta

26 października br. odbyła się gala wręczenia nagród sejmiku województwa łódzkiego w dziedzinie kultury. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane jest za szczególne osiągnięcia
w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Laureatami nagród są twórcy, artyści, wydarzenia oraz projekty kulturalne, które w sposób wyjątkowy wnoszą wkład w rozwój kultury województwa łódzkiego. Poprzez promocję regionu w Polsce i poza jej granicami przyczyniają się do dynamizowania życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej. W sumie nagrody trafiły do 32 podmiotów.

Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji znalazł się Amatorski Zespół Regionalny
im. Wł. St. Reymonta, zdobywając nagrodę o wartości 8.000 zł. Nagrodę odebrali: Wójt Gminy – Jerzy Czerwiński, dyrektor GOKSiR – Tomasz Milewski oraz członek A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta – Józef Bartosiewicz.

Pragniemy nadmienić, iż to nie pierwsza nagroda lipieckiego zespołu w tym roku. Zespół był laureatem nagrody okolicznościowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.