Gmina Lipce Reymontowskie na 40 Skierniewickim Święcie Kwiatów Owoców i Warzyw 16-17 września 2017

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

Reprezentacja gminy Lipce Reymontowskie wzięła udział w paradzie Skierniewickiego Święta idąc na czele gmin powiatu skierniewickiego. W części paradnej gminę reprezentowali: członkowie AZR im. Wł. St. Reymonta, dzieci z zespołu tanecznego Fresh Dance, młodzi piłkarze ze Szkółki Piłkarskiej GOKSiR i pracownicy GOKSiR. Na czele naszej reprezentacji szedł wójt gminy – Jerzy Czerwiński.
Gmina Lipce Reymontowskie posiadała 2 namioty promocyjne usytuowane na skierniewickim rynku. Na stoisku KGW Lipce Reymontowskie – które dzień wcześniej obchodziło swój jubileusz 85-lecia działalności, można było skosztować lipieckiego smalcu z chlebem wiejskim, ciasto drożdżowe a przede wszystkim słynne lipieckie pierogi z kapustą i serem. Na stoisku KGW Drzewce można było skosztować barszcz biały, zupę drzewiecką oraz ciasta w tym słynny drzewiecki sernik.
Miło nam zakomunikować, że Państwo Barbara i Wiesław Frąchowicz zdobyli pierwszą nagrodę w konkursie „Na Największy Owoc i Warzywo ” odbywany w ramach XX Targów Ogrodniczo – Rolnych za wyhodowanie cebuli o wadze 1,36 kg i obwodzie 58 cm. Gratulujemy.
Fotografie z udziałem naszej reprezentacji na paradzie skierniewickiej można obejrzeć również na stronie Głosu Skierniewic i Okolicy i na stronie Skierniewice nasze miasto.
Film z udziałem naszej delegacji można obejrzeć w internecie na stronie TVP ŁÓDŹ 3 „Łódzkie Wiadomości Dnia” z dnia 16 września godz. 18:30.