Wyjazd do Warszawy

KULTURA

W dniu 16 listopada odbyła się wycieczka zorganizowana przez GOK w Bolimowie i GOKSiR w Lipcach Reymontowskich, w której wzięła udział 50 osobowa grupa mieszkańców obu gmin, w tym studenci UTW w Bolimowie i UKW w Lipcach Reymontowskich.
Na zaproszenie Pani Doroty Rutkowskiej – posłanki na Sejm VI, VII i VIII kadencji uczestnicy wyjazdu mogli zwiedzić Sejm i przyjrzeć się obradom sejmowym.
Następnie uczestnicy wyjazdu udali się na Stadion Narodowy i przez ponad 2 godziny zwiedzali obiekt trasą ekskluzywną oraz punkt widokowy na górnej trybunie PGE Narodowego. Zwiedziliśmy strefę VIP, w tym loże platynowa i białą, trybunę medialną i kaplicę wielowyznaniową, trybuny, szatnie piłkarskie, w których była możliwość zobaczenia strojów reprezentacji Polski, płytę stadionu, centrum Medialne.
Po obiedzie i chwili odpoczynku udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym zwiedziliśmy wystawę prezentującą 1000 lat historii Żydów Polskich – od średniowiecza do współczesności. Wystawa ma charakter narracyjny: zwiedzający zanurzyli się w historii opowiadanej przez zabytkowe przedmioty, malowidła, instalacje interaktywne, rekonstrukcje i makiety, projekcje wideo, dźwięki i teksty.
Uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni z programu wycieczki, oraz miłej atmosfery i z niecierpliwością czekają na kolejne wspólne wycieczki.