Rajd rowerowy szlakiem realizacji serialu “Chłopi”

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR, KULTURA

17 września br. odbyła się wycieczka rowerowa szlakiem nagrywania serialu i filmu “Chłopi” w reż. Jana Rybkowskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta oraz Uniwersytet Każdego Wieku. W rajdzie uczestniczył Wójt Gminy Lipce Reymontowskie p. Marek Sałek.

Wycieczka wyruszyła spod budynku Muzeum Regionalnego im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich. Uczestnicy przejechali trasę wiodącą przez miejscowości:  Lipce Reymontowskie –  Chlebów – Święte Laski – Słomków – Pszczonów – Chlebów – Lipce Reymontowskie. Podczas przejazdu, w miejscach związanych z realizacją serialu „Chłopi”, pilot wycieczki – p. Zbigniew Stań przestawiał historie i ciekawostki związane z nagrywaniem serialu i filmu, wzbogacone fotografiami. Na zakończenie rajdu uczestnicy udali się do Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych, gdzie po zwiedzeniu bogatych zbiorów przeszli na poczęstunek, przygotowany w altance ogrodowej, znajdującej się na terenie galerii. Impreza trwała do późnych godzin popołudniowych. Każdy z uczestników rajdu dostał pamiątkowy znaczek oraz unikatową pocztówkę okolicznościową, zaprojektowaną przez właściciela galerii.

Dziękujemy OSP Lipce Reymontowskie i OSP Wola Drzewiecka za profesjonalne zabezpieczenie rajdu.