Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR, KULTURA

Narodowe Czytanie  3 września 2022

Członkinie Klubu Miłośników Książek, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipcach Reymontowskich 3 września 2022 po raz kolejny przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą czytaną podczas 11 edycji Narodowego Czytania były Mickiewiczowskie „Ballady i romanse”, ze względu na upamiętnienie dwusetnej rocznicy opublikowania pierwszego tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza, które uznano za symboliczne otwarcie epoki Romantyzmu w Polsce .Powrót do wierszy znanych z czasów szkolnych sprawił, że członkinie klubu czytały je z dużą przyjemnością i wzruszeniem. „Romantyczność”, „Powrót taty”, „To lubię”, i inne wiersze wprowadzają w fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, niezwykłości i ludowej moralności na tle nastrojowej przyrody.