Podsumowanie działalności kulturalnej GOKSiR za 2018 rok

3 lutego w GOKSiR odbyło się podsumowanie działalności kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich za 2018 rok.  Imprezę uświetnili swoją obecnością: wójt gminy Lipce Reymontowskie Marek Sałek, przewodniczącą Rady Gminy w Lipcach Reymontowskich Anna Czajka, Honorowi Obywatele Gminy Lipce Reymontowskie: Zbigniew Ciemny i Marcel Szytenchelm, prof. Arkadiusz Jeziorski oraz zaprzyjaźnieni z lipcami przedstawiciele kolei, którzy współpracują z lipieckim ośrodkiem kultury od wielu lat, m. in. podczas organizacji „Dnia Reymonta”.

Posumowanie rozpoczęło się od nawiązania do jubileuszu 680-lecia istnienia wsi Lipce, który obchodzony był w 2018 roku. Z tej okazji sołtys wsi Lipce Reymontowskie pana Aleksander Dałkowski wręczył podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w życie lokalnej społeczności. Pamiątkowe tabliczki otrzymali: prof. Arkadiusz Jeziorski, OSP w Lipcach Reymontowskich, Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta, Muzeum Czynu Zbrojnego,  KGW Lipce Reymontowskie, Fundacja im. Wł. St. Reymonta, Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych oraz GOKSiR w Lipcach Reymontowskich.

Następnie dyrektor GOKSiR –  Tomasz Milewski podziękował sponsorom, którzy od wielu lat wspierają lipiecką kulturę. Statuetki otrzymali: państwo Teresa i Józef Pszczółka, pan Bogda Duda– Cukiernia Długosz-Duda, pan Zbigniew Ciemny – prezes firmy REMTREAK, pan Andrzej Rębacz – Prezes Zakładu Bombardier, pan Janusz Malinowski – Prezes Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, pan Andrzej Wasilewski – Członek Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Z okazji podsumowania działalności kulturalnej podziękowano również działaczom kultury, którzy, na co dzień bezinteresownie pomagają i wspierają działalność lipieckiego ośrodka kultury. Statuetki otrzymali: Alina Szulc, Halina Sałek oraz Anna i Michał Krawczyk.

Podczas imprezy po raz pierwszy przyznano tytuł „Zespołu roku GOKSiR”, który otrzymał powstały w kwietniu 2018 roku „Kabaret bez Nazwy”. Przy tej okazji wszystkie osoby zaangażowane w działalność kabaretu otrzymały książkę „Reymontowskie Lipce”.

Kolejnym punktem imprezy było „Podsumowanie konkursu na najlepszego czytelnika 2018 roku”. Wśród najlepszych czytelników znaleźli się, w kategorii: uczniowie szkół podstawowych kl. I-VI: Vanessa Domagała, Jakub Dura i Wiktoria Zadura; w kategorii: uczniowie szkół podstawowych kl. VII-VIII, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Klaudia Nowogórska; w kategorii: osoby dorosłe: Urszula Pryk, Anna Dąbrowska i Teresa Swęd.

W dalszej części imprezy przedstawiona została prezentacja multimedialna działalności kulturalnej GOKSiR w 2018 roku.

W części artystycznej wystąpiły zespoły działające w GOKSiR Lipce Reymontowskie:
– zespół śpiewaczy „Lipconki/Miriam”;
– grupy taneczne Fresh Dance;
– grupa bębniarska;
–„Zespół bez Nazwy” ;
– Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta.

Dla wszystkich gości przygotowano słodki poczęstunek.