Spotkanie wigilijne

14 grudnia w sali widowiskowej GOKSiR odbyło się spotkanie wigilijne. Gospodarzem spotkania był Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Marek Sałek – Wójt Gminy Lipce Reymontowskie, Anna Czajka – przewodnicząca Rady Gminy Lipce Reymontowskie, ks. kan. Janusz Zabłocki – Proboszcz Parafii w Lipcach Reymontowskich oraz liczne grono sponsorów i przyjaciół lipieckiej kultury.

Podczas spotkania wystąpił zespół śpiewaczy „Lipconki/Miriam”, który zaśpiewał 4 piękne, stare, polskie kolędy. W lutym br. zespół „Lipconki/Miriam” został laureatem II nagrody podczas III Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” – „Kolędy i pastorałki” w Łodzi.

Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli:  Marek Sałek, Anna Czajka , Teresa Pszczółka – kierownik Zespołu, Tomasz Milewski – dyrektor GOKSiR oraz ks. Janusz Zabłocki. Na ręce p. Teresy Pszczółki Wójt Gminy oraz przewodnicząca Rady Gminy przekazali prezent w postaci szalinówek dla A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta.

Nie zabrakło również odczytania fragmentu powieści „Chłopi” o wigilii przez p. Helenę Szychowską – Zasłużoną dla Gminy Lipce Reymontowskie”, seniorkę A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta, prawie od 70 lat występującą w zespole lipieckim.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem. Świętowanie przy wigilijnym stole wzbogacone zostało wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie zespołowej kapeli.