Sukcesy zespołów lipieckich

24 listopada w Skierniewicach odbył się XXIV Wojewódzki Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów.

Organizatorem przeglądu było Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Skierniewice.

Po raz pierwszy w tym przeglądzie wzięły udział lipieckie zespoły. W kategorii: zespoły wokalne, instrumentalne i wokalno-instrumentalne wzięło udział 17 zespołów, wśród których były: zespół „Lipconki/Miriam” oraz „Zespół bez Nazwy”. Natomiast w kategorii: kabarety – lipiecki ośrodek kultury reprezentował „Kabaret bez Nazwy”.

„Zespół bez Nazwy” zdobył 3 miejsce w kategorii zespoły wokalne, wykonując utwory: „Przeboje włoskie po polsku trochę inaczej” oraz „Przez pierogi lipieckie’.

W tej kategorii nagrodzonymi bądź wyróżnionymi oprócz naszego zespołu były grupy wokalne z dużych miast: Tomaszowa Maz., Zduńskiej Woli, Opoczna i Łasku oraz Wolborza.

Skład zespołu: Józef Bartosiewicz, Aleksander Dałkowski, Leszek Dałkowski, Marek Dziuda, Włodzimierz Gala, Marek Kowalski, Tomasz Milewski i Michał Ogrodniczek.

Pięknie zaprezentował się również drugi nasz zespół „Lipconki/Miriam”, który wykonał utwory: „W kalinowym lasku” oraz ” Nie chcę Cię Kasieńko”.
Zespół wystąpił w składzie: Wiesława Barańczyk, Zofia Białek, Anna Czajka, Marianna Czajka, Bogusława Drzewiecka, Jerzy Drzewiecki, Marek Dziuda, Kazimierz Gładys, Anna Janczak, Zofia Karalus, Marek Kowalski, Edwarda Maszkowska, Zofia Mądra, Anna Nowak, Zdzisław Pryk, Danuta Stefaniak, Irena Szychowska, Krystyna Wieczorek i Zofia Wielec.
Kierownikiem zespołu jest p. Bogusława Drzewiecka.

Tym razem zespół, choć nie zdobył nagrody, to podbił serca licznej widowni i otrzymał gorące brawa.

Biorący udział w przeglądzie „Kabaret bez Nazwy” zajął 1 miejsce w kategorii kabarety. Kabaret zaprezentował program pn. „Z „Chłopami” zawsze….”, obejmujący skecze, zabawne scenki, monologi, wiersze i przyśpiewki o Lipcach i o „Chłopach” Reymonta.

Autorami tekstów do programu „Z „Chłopami” zawsze….” byli: Alina Szulc, Tomasz Milewski i członkowie kabaretu.

Skład kabaretu: Bogusława Drzewiecka, Marek Dziuda, Tomasz Milewski, Michał Ogrodniczek, Irena Szychowska i Irena Śmigiera-Milewska, a pomagali im w występie zajmując się sprawami technicznymi: Danuta Stefaniak, Tadeusz Kuchta i Sławomir Supera.

To kolejny sukces powstałego w 2018 roku „Kabaretu bez Nazwy”. Przypominamy, że „Kabaret bez Nazwy” zwyciężył w kwietniu na X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w Łodzi oraz zajął II miejsce w październiku na I Regionalnym Przeglądzie Seniorskiej Twórczości Kabaretowej – „A to Ci kabaret…”w Tomaszowie Mazowieckim.

Serdecznie gratulujemy!