Pamiętamy!

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

Już od pięciu lat członkinie Klubu Miłośników Książek działającego przy Bibliotece Publicznej w Lipcach Reymontowskich wraz z GOKSiR zapalają znicze na grobach zasłużonych Lipczaków na miejscowym cmentarzu.

Światełka pamięci zapłonęły na grobach m.in. „Zasłużonych dla Gminy Lipce Reymontowskie”: Andrzeja Kasterskiego, Heleny Pintary i Władysławy Szczechowicz. Pamiętano o artystach amatorach z A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta, lampki zapalono między innymi na grobach odtwórczyń roli Jagusi oraz odtwórców roli Boryny. Zniczem upamiętniono także zmarłych pracowników kultury i działaczy społecznych, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla lipieckiej gminy.

Zapalono również znicze na cmentarzu w Makowie na grobie Stanisława Chorążki – „Zasłużonego dla Gminy Lipce Reymontowskie”, Władysława Świnogi odtwórcy roli „Boryny” oraz Haliny Chrobot „Jagusi” z lipieckiego zespołu. Znicz zapalono także w Skierniewicach na grobie Marii Nowickiej, współzałożycielki i wieloletniej kierowniczki A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta, która pośmiertnie uhonorowana została tytułem „Zasłużona dla Gminy Lipce Reymontowskie”. Światełka pamięci zapłonęły na ponad 60 grobach.

 Znicze, kolejny raz zasponsorowała pani Lidia Gońda, której serdecznie dziękujemy za dar.