Warsztaty wokalne 

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR

28 lipca w GOKSiR w Lipcach Reymontowskich odbyły się warsztaty wokalne. Warsztaty realizowane były w ramach zadania: Srebrny Uniwersytet Ligi Kobiet Polskich dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Programu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych. 

Z tej okazji Lipce Reymontowskie odwiedziło kierownictwo Ligi Kobiet Polskich na czele z przewodniczącą Zarządu Głównego Ligi Polskich Kobiet – Aldoną Michalak. 

Prowadzącymi warsztaty byli Maja Helbert i pianista Dariusz Stokowiec. Licznie zgromadzeni słuchacze nie tylko z Lipiec Reymontowskich mogli dowiedzieć się co to jest głos, aspekt biologiczny i psychologiczny głosu, głos w mowie i emocje, lekcje postawy, głos biały i operetkowy. Nie zabrakło wspólnych ćwiczeń i wspólnego śpiewania.

Wśród uczestników warsztatów rozlosowano dwa – 2 osobowe zaproszenia na imprezę sylwestrową w pięknym hotelu ( z noclegiem). Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się dla gościnnie uczestniczących w warsztatach mieszkańców gminy Maków i gminy Skierniewice. 


W II części warsztatów wystąpiła laureatka I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „ Anna German” Małgorzata Nakonieczna.

 
Należy dodać, że to już drugie warsztaty organizowane na terenie powiatu skierniewickiego przez LPK. Prawie 3 lata temu podobne odbyły się w Bolimowie. 
Warsztaty lipieckie odbyły się dzięki pomocy p. Beaty Ozga – Flejszer za co serdecznie dziękujemy.