Wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

6 lipca br. studenci UKW działającego przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich, pracownicy GOKSiR oraz przyjaciele lipieckiej kultury wzięli udział w wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego i okolic.

Uczestnicy wyjazdu najpierw zwiedzili Rezerwat Niebieskie Źródła w Tomaszowie, zalew sulejowski wraz z tamą, Groty Nagórzyckie oraz  Skansen Rzeki Pilicy. Następnie uczestnicy udali się do Inowłodza by tam zwiedzić dziewiętnastowieczny kościół św. Idziego. Kolejnym punktem wyjazdu był przejazd do Anielina gdzie odwiedzono miejsce śmierci Majora “HUBALA”. Po smacznym obiedzie wycieczka udała się na zwiedzanie Spały (m.in. kościółek modrzewiowy, żubr spalski). Wyjazd zakończył się zwiedzaniem bunkrów poniemieckich w Konewce.