Dzień Działacza Kultury

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

29 maja obchodzony jest Dzień Działacza Kultury. W tym dniu w Sali GOKSiR w Lipcach Reymontowskich spotkali się działacze kultury, artyści, twórcy ludowi, animatorzy,  pasjonaci i sponsorzy lipieckiej kultury oraz pracownicy GOKSiR. Do udziału w spotkaniu zaproszono również matki z terenu gminy.  Dyrektor GOKSiR przedstawił w skrócie najważniejsze sukcesy lipieckiej kultury od maja ubiegłego roku. Po życzeniach symboliczne kwiaty dla działaczy kultury na ręce Heleny Szychowskiej – „zasłużonej dla gminy Lipce Reymontowskie” złożył Tomasz Milewski – dyrektor GOKSiR.  Kwiaty z okazji dnia Matki wręczono  Joannie Głuszek – mamy 3 córek, które godnie reprezentują od lat nasza gminę w imprezach kulturalnych i sportowych. Jedna z córek p. Joanny reprezentowała niedawno województwo Łódzkie w barwach drużyny UKS SMS Łódź w Wielkim Finale XVI Edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”  i  zdobyła 1 miejsce razem z drużyna w Polsce. Z tej okazji specjalną koszulkę dla Natalii ufundowała Szkółka Piłkarska GOKSiR – której wychowanką jest Natalia.

Wójt gminy Lipce Reymontowskie po złożeniu życzeń dla działaczy kultury i obecnych mam wiązankę kwiatów wręczył na ręce Edyty Pintara – pracownicy GOKSiR i mamy Wiktorii.

Następnie odbyła się część artystyczna.

Zebrani obejrzeli monodramat „Damska Torebka” w wykonaniu Anicety Ochnickiej – aktorki z Warszawy. Pani Aniceta jest również autorką scenariusza i reżyserką tego spektaklu.

Przed, w trakcie i po spektaklu Ewelina Nowakowska grała na akordeonie najpiękniejsze światowe utwory akordeonowe.

Całość imprezy zakończyło miłe spotkanie przy kawie.