Bezpieczeństwo seniora – wykład UKW

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR

17 maja 2018 r. odbył się wykład UKW nt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo seniora”. Wykład podprowadzili policjanci: st. sierż. Ilona Brugger-Majewska oraz  asp. szt. Krzysztof Smoluch  z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Spotkanie miało charakter edukacyjny zmierzający do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób starszych, zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmowa z udziałem policjantów pozwoliła przypomnieć sobie najważniejsze zasady: jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawidłowo poruszać się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe; jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, jako rowerzysta, kierowca i pieszy. Podczas spotkania poruszony był również temat bezpieczeństwa osób starszych w środowisku lokalnym, podniesieniu świadomości oraz przybliżaniu podstawowych zasad unikania zagrożeń, np. na kwestie oszustów (metoda „na wnuczka” czy oferty na usługi i produkty), aby mogli świadomie i rozważnie reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.
Dyskutowano także m.in. o bezpieczeństwie seniorów podczas zakupów, przejazdu masowymi środkami transportu, czy pobierania pieniędzy z bankomatu lub banku, itp.

  • Kolejne spotkanie UKW odbędzie się 3 czerwca (niedziela) 2018 roku. W tym dniu odbędzie się rajd rowerowy szlakiem miejsc, w których realizowano film i serial „Chłopi”. Komandorem rajdu będzie pan Zbigniew Stań – właściciel Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich.
    Rozpoczęcie 9.00. – zbiórka k/stawu w Lipcach Reymontowskich
    Trasa rajdu: Lipce Reymontowskie – Chlebów – Święte – Słomków – Pszczonów – Retniowiec – Lipce Reymontowskie – zwiedzanie Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych, ok. godz. 14.30. ognisko.

Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie również osoby spoza UKW.

Koszt rajdu:
– 5 zł – studenci UKW
– 20 zł – inne osoby (niezrzeszone w UKW)

Koszt obejmuje: ubezpieczenie, przewodnika, zwiedzanie Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych, ognisko z kiełbaskami.

Szczegóły na afiszach i w GOKSiR.

  • 7 czerwca (czwartek) ostatni w tym roku akademickim wykład pani Agnieszki Pruszkowskiej z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego na temat ekologii.
  • Na 22 czerwca (piątek) zaplanowane jest uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/18 Uniwersytetu Każdego Wieku w GOKSiR.

Serdecznie zapraszamy.