Finał Powiatowy XXXVIII  Małego Konkursu Recytatorskiego w Skierniewicach

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR

15 maja 2018 roku w Skierniewicach odbył się Finał Powiatowy XXXVIII  Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu skierniewickiego i miasta Skierniewice. W konkursie udział wzięło ok. 70 osób.

Gminę Lipce Reymontowskie reprezentowała 8-osobowa grupa uczniów w składzie: Aleksandra Burzyńska (SP w Mszadli), Adrian Duda, Angelika Duda i Agata Kroc (SP w Drzewcach), oraz Brajan Kamiński, Wiktor Stefaniak, Stanisław Stawiany i Jakub Białkowski (SP w Lipcach R.)

W gronie laureatów znaleźli się:
Brajan Kamiński – nagroda (kat.  kl. I-II)
Jakub Białkowski – II nagroda (kat. kl. VII S.P. i klasy gim.)
Wiktor Stefaniak – wyróżnienie (kat.  kl. I-II)
Stanisław Stawiany – wyróżnienie (kat.  kl. III-IV)
Adrian Duda – wyróżnienie (kat.  kl. III-IV)
Aleksandra Burzyńska – wyróżnienie (kat. kl. V-VI)
Agata Kroc – wyróżnienie (kat. kl. VII S.P. i klasy gim.)

Dodatkową atrakcją podczas konkursu było spotkanie z Marcinem Kozioł –  autorem  książek dla dzieci i młodzieży.

Brajan Kamiński zdobywca nagrody w kategorii kl. I-II reprezentować będzie gminę Lipce Reymontowskie podczas Finału Wojewódzkiego Konkursu „Świerszczykowe Wierszyki” w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi.