Dzień Sołtysa

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

 

11 marca 2018 roku sołtysi z terenu gminy Lipce Reymontowskie uczestniczyli w obchodach Wojewódzkiego Dnia Sołtysa, które odbyły się w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Uroczystości odbyły się z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Jana Tobiasza.
Po oficjalnym powitaniu gości zostały wręczone sołtysom odznaki „Sołtys”. Obchody uświetniły występy artystów z Teatru Wielkiego oraz Orkiestra Dęta z Poddębic.
Na zakończenie wszystkich obecnych na uroczystości, czyli blisko 1200 sołtysów zaproszono na poczęstunek.

Swoje święto sołtysi obchodzili również 18 marca 2018 roku w skierniewickim starostwie. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 149 sołtysów otrzymało pamiątkowe dyplomy z wyrazami podziękowania.
Spotkanie uświetnił koncert Kapeli Podwórkowej Z Kopyta.
Po części oficjalnej można było skosztować potraw regionalnych nawiązujących do Świąt Wielkanocnych, które przygotowały panie z 8 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu, a uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie przygotowali „wiejski stół”.
Imprezie towarzyszyła wystawa „Nasze drogi do niepodległości – pocztówka patriotyczna ze zbiorów Kazimierza Figata i Andrzeja Krysiaka”.