Lipczanie odznaczeni Krzyżami Zasługi

17 stycznia 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki wręczył 18 zasłużonym mieszkańcom naszego województwa odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudę.

Miło nam poinformować, że w tym gronie znaleźli się lipczanie.

Wiosną 2017 roku GOKSiR w Lipcach Reymontowskich postanowił wystąpić do stosownych władz o uhonorowanie odznaczeniami państwowymi grupy lipczan za ich zasługi: w działalności na rzecz upowszechniania kultury, kultywowania i propagowania tradycji ludowych, w działalności społecznej oraz samorządowej.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Zbigniew Ciemny – Honorowy Obywatel Gminy Lipce Reymontowskie – Prezes firmy REMTRAK, związany z organizacją Dnia Reymonta od 20 lat.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała Danuta Łaska – Prezes Fundacji im. Wł. St. Reymonta, przewodnicząca Rady Gminy Lipce Reymontowskie.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Mariusz Maj i Artur Murgrabia – długoletni członkowie Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta.
Brązowy Krzyż Zasługi przyznany został również p. Romanowi Bednarkowi (członkowi A.Z.R.), który z ważnych przyczyn nie mógł odebrać odznaczenia.

W uroczystościach w Urzędzie Wojewódzkim udział wziął wójt gminy Lipce Reymontowskie Jerzy Czerwiński.

Przypominamy, że p. Jerzy Czerwiński w maju 2017 r. z okazji Dnia Samorządowca z rąk Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz upowszechniania kultury i działalności samorządowej.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy.

Uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim można oglądać w Łódzkich Wiadomościach Dnia z 17.01.2018 godz. 21:30. (czas: 4,17 – 5,42)
Link: http://lodz.tvp.pl/35654455/17012018-2130