Pamiętamy!

Wzorem lat ubiegłych członkinie Klubu Miłośników Książek działającego przy Bibliotece Publicznej w Lipcach Reymontowskich wraz z GOKSiR zapaliły znicze na grobach zasłużonych Lipczaków.
Światełka pamięci zapłonęły na grobach „Zasłużonych dla Gminy Lipce Reymontowskie”: Andrzeja Kasterskiego, Heleny Pintary i Władysławy Szczechowicz. Pamiętano o artystach amatorach z A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta, lampki zapalono między innymi na grobach odtwórczyń roli Jagusi oraz odtwórców roli Boryny. Zniczem upamiętniono także zmarłych, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla lipieckiej gminy. Należy wspomnieć tu między innymi zmarłych pracowników kultury i działaczy społecznych.
Zapalono również znicz na cmentarzu w Makowie na grobie Stanisława Chorążki – „Zasłużonego dla Gminy Lipce Reymontowskie” oraz Władysława Świnogi, odtwórcy roli Boryny. Znicz został też zapalony w Skierniewicach na grobie Marii Nowickiej, współzałożycielki i wieloletniej kierowniczki lipieckiego zespołu, która pośmiertnie uhonorowana została tytułem „Zasłużona dla Gminy Lipce Reymontowskie”. Światełka pamięci zapłonęły na ponad 60 grobach.
Znicze, kolejny raz, zasponsorowała pani Lidia Gońda – dziękujemy.