Ogólnopolski konkurs wiedzy o życiu i twórczości Wł. St. Reymonta

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR

Rok 2017 – Rokiem Wł. St. Reymonta w województwie łódzkim

Ogólnopolski konkurs wiedzy o życiu i twórczości Wł. St. Reymonta

11 października br. w GOKSiR w Lipcach Reymontowskich odbył się Ogólnopolski konkurs wiedzy o życiu i twórczości Wł. St. Reymonta. Konkurs zrealizowany był w ramach projektu „Reymontowskie spotkania z tradycją”, współorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury Instytucję Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z gmin reymontowskich, z gmin i miejscowości związanych z życiem i twórczością Wł. St. Reymonta oraz szkół noszących imię Wł. St. Reymonta, z terenu całego kraju.
W konkursie udział wzięły 22 placówki oświatowe z województw: łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i wielkopolskiego.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Wł. St. Reymonta, stworzenie uczestnikom warunków do publicznych kontaktów i konfrontacji swojej wiedzy z rówieśnikami, uczczenie 150 – rocznicy urodzin Wł. St. Reymonta.
W konkursie wzięło udział 54 uczniów (23 ze szkół podstawowych i 31 ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).

Laureatami konkursu zostali:

• kategoria I: uczniowie szkół podstawowych
I miejsce – Julia Reczulska SP w Lipcach Reymontowskich
II miejsce – Oliwia Głuszek SP w Lipcach Reymontowskich
III miejsce – Julia Duda SP w Mszadli (gm. Lipce Reymontowskie)
IV miejsce – Natalia Krychniak SP w Mszadli (gm. Lipce Reymontowskie)
V miejsce – Zofia Aleksandrowicz SP w Mogilnie Dużym (woj. łódzkie)
VI miejsce – Kacper Paterski ZS-P w Kołaczkowie (woj. wielkopolskie)

• kategoria II: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
I miejsce – Maria Pryk PG w Lipcach Reymontowskich
II miejsce – ex aequo Jakub Ślusarczyk ZSS w Zawidzu Kościelnym (woj. mazowieckie)
Amelia Michaluk PG w Ciciborze Dużym (woj. lubelskie)
III miejsce – Magdalena Pikalska ZSS w Zawidzu Kościelnym (woj. mazowieckie)
IV miejsce – Wiktoria Ozga ZS-G w Będkowie (woj. łódzkie)
V miejsce – Dominika Makucka ZS-G w Będkowie (woj. łódzkie)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez GOKSiR w Lipcach Reymontowskich i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Wł. St. Reymonta w Skierniewicach.

Punktacja szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Mogilnie Dużym (woj. łódzkie)
III miejsce – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Będkowie (woj. łódzkie)

Punktacja szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum Publiczne im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Ciciborze Dużym (woj. lubelskie)
III miejsce – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Będkowie (woj. łódzkie)

W ogólnej punktacji szkół podstawowych zwycięska szkoła zdobyła puchar ufundowany przez Wójta Gminy Lipce Reymontowskie, w punktacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dla zwycięskiej szkoły puchar ufundowała Przewodnicząca Rady Gminy Lipce Reymontowskie.
Każda szkoła otrzymała książkę ,,Reymontowskie Lipce” autorstwa Danuty Łaskiej oraz płytę z filmem „Lipce Reymontowskie ponadregionalnym produktem turystycznym”.