Spotkanie bibliotekarzy powiatu skierniewickiego w Lipcach

GOKSIR, KULTURA

17 marca 2017 r. w GOKSiR w Lipcach Reymontowskich odbyło się spotkanie merytoryczne dla dyrektorów i kierowników bibliotek gminnych oraz pracowników filii bibliotecznych z terenu powiatu skierniewickiego ziemskiego. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. St. Reymonta w Skierniewicach oraz GOKSiR w Lipcach Reymontowskich. Uczestniczki spotkania powitali dyrektor GOKSiR p. Tomasz Milewski oraz dyrektor MBP p. Izabela Strączyńska. Następnie dyrektor GOKSiR zaprosił panie do Izby Historii A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta, znajdującej się w ośrodku kultury, gdzie przedstawił krótką historię powstania izby i najciekawsze zdarzenia związane z działalnością lipieckiego zespołu.
Część merytoryczną spotkania poprowadziła p. Bogusława Szadkowska – instruktor ds. prowadzenia zadań powiatowych przy MBP w Skierniewicach. Prowadząca zapoznała uczestniczki z działalnością bibliotek publicznych w powiecie skierniewickim ziemskim w 2016 roku oraz omówiła wybrane artykuły z prasy fachowej. W dalszej części poruszono kwestie związane m.in. z promocją bibliotek i czytelnictwa. Spotkanie wzbogaciła fotorelacja z podróży do Chin, którą przedstawili p. Irena i Tomasz Milewscy.