GALERIA PRZECHODNIA – Agnieszka Skrzyszewska | Jak zostać SUPERBOHATEREM?

Od 7 marca przy parkingu UG prezentowane są prace Agnieszka Skrzyszewskiej – „Jak zostać SUPERBOHATEREM?”
„Podręcznik dla Superbohaterów” to historia dziewięcioletniej Lisy, która jest prześladowana w nowej szkole. Uciekając przed bandą łobuzów, ukrywa się w bibliotece, gdzie znajduje tajemniczą książkę.
Z „Podręcznika dla Superbohaterów” uczy się niezwykłych umiejętności, które dodają jej odwagi i pewności siebie. Wkrótce Lisa zacznie pomagać innym, którzy znaleźli się w tarapatach, by wreszcie stanąć na czele grupy superbohaterów i uczyć swoich dawnych prześladowców.
Historię Lisy stworzona jest, by podnieść temat szkolnej przemocy, ale unikając przy tym pretensjonalnego tonu.
Twórcy:
Agnieszka Skrzyszewska – ilustratorka z Polski.
Pracuje jako grafik, designer, fotoedytor, rysownik i ilustrator. Obecnie cały swój czas poświęca ilustrowaniu świata Lisy.
Elias Wahlund – autor ze Szwecji.
Pisarz, aktor, reżyser, cyrkowiec, kaskader – od lat wymyśla historie i przelewa je na papier, pisząc scenariusze do filmów, spektakli i etiud. Przez ostatnie 20 lat podróżował po świecie, tworząc dynamiczne spektakle dla dorosłych i dla dzieci. Założył też szkołę kaskaderską oraz szkołę cyrkową dla niepełnosprawnej młodzieży.