UKW – wyprawa do Pekinu

Aktualności, KULTURA

31 stycznia odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Każdego Wieku w Lipcach Reymontowskich nt.,,Beijing czyli Pekin – nowoczesność i zabytki”. Spotkanie poprowadzili Irena i Tomasz Milewscy, którzy opowiedzieli o wyprawie do Pekinu. Zaprezentowali ponad 1500 fotografii przedstawiających nowoczesność Pekinu, ale przede wszystkim liczne zabytki stolicy Chin i jej okolic. Podczas spotkania słuchacze UKW mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących Chin.
Podczas spotkania na okolicznościowej wystawce zaprezentowany zostały m.in.: pałeczki chińskie, szal jedwabny, wachlarz, album o Chinach, obrazy drukowane na jedwabiu z motywami chińskimi, kadzidła, itp.
W przerwie dla słuchaczy UKW przygotowana była pyszna niespodzianka. Uczestnicy mogli skosztować chińskiego jedzenia, które specjalnie na tę okoliczność przygotowali p. Milewscy.