Spotkanie wigilijne

Aktualności, KULTURA

16 grudnia w sali widowiskowej GOKSiR odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Gospodarzem spotkania był Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich.
Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in.: Beata Ozga-Flejszer – Przewodnicząca Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego, Danuta Łaska – Przewodnicząca Rady Gminy Lipce Reymontowskie, Jerzy Czerwiński– Wójt Gminy Lipce Reymontowskie, Zbigniew Ciemny – Honorowy Obywatel Gminy Lipce Reymontowskie, Prezes ZUT Remtrak, ks. kan. Janusz Zabłocki – Proboszcz Parafii w Lipcach Reymontowskich.
W spotkaniu uczestniczyło również liczne grono sponsorów i przyjaciół lipieckiej kultury.
Życzenia świąteczne i na 2017 rok złożyli gospodarze imprezy: Teresa Pszczółka – kierownik Zespołu i Tomasz Milewski – dyrektor GOKSiR oraz Jerzy Czerwiński – Wójt Gminy Lipce Reymontowskie.
Życzenia złożyli również Beata Ozga-Flejszer i ks. kan. Janusz Zabłocki.
Pani Irena Szychowska – przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Lipcach Reymontowski i odtwórczyni roli Dominikowej z „Wesela Boryny” złożyła serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które głosowały na koło w plebiscycie na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich 2016 Roku powiatu skierniewickiego. To dzięki naszym przyjaciołom KGW Lipce Reymontowskie zwyciężyło w plebiscycie.
Podczas spotkania nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem. Świętowanie przy wigilijnym stole wzbogacone zostało wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie zespołowej kapeli.