Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Henryk Sienkiewicz z bajką i przygodą”

Aktualności, EDUKACJA

3 grudnia br. reprezentacja Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipcach Reymontowskich wzięła udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Henryk Sienkiewicz z bajką i przygodą”. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. St. Reymonta w Skierniewicach.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. Po eliminacjach pisemnych, spośród 23 uczestników do finału ustnego zakwalifikowało się 5 osób. Wśród finalistów znalazły się trzy nasze zawodniczki: Oliwia Głuszek, Julia Reczulska i Julia Łopatka.
Finał ustny zakończył się zwycięstwem naszej reprezentantki – Oliwii Głuszek, Julia Reczulska zajęła IV miejsce, Julia Łopatka V miejsce.
Oliwia Głuszek otrzymała również nagrodę specjalną za najlepiej napisany test, którą wręczyła dyrektor MBP w Skierniewicach.
Nasze reprezentantki do konkursu przygotowywały panie: Danuta Łaska i Alina Szulc.
Uczestniczki konkursu to uczennice kl. VI Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom tak wspaniałych sukcesów i ogromnej wiedzy!