Wernisaż wystawy „Piękno konia w malarstwie”

KULTURA

1 grudnia w GOKSiR odbył się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Kopczyńskiej, Zbigniewa Błaszczyka i Zbigniewa Matyska.
W Lipcach artyści wystawili 30 obrazów, malowanych m.in. pastelami, akrylem i farbami olejnymi. Wiodącym tematem wystawy są konie w galopie oraz w zaprzęgach.
Na wystawie można również zobaczyć fotografie koni autorstwa Ireny Śmigiera – Milewskiej, a także eksponaty związane z końmi, tj. mundur masztalerski, buty jeździeckie, tablicę z powozu zaprzęgami parokonnymi na III Mistrzostwach Polski, popręg sznurkowy, czaprak, siodło, tablicę z boksu konia, podkowy, flo, tranzelkę – ogłowie, itp., które udostępnili na wystawę Mirosław Pryk oraz Piotr Wieczorek.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy „Piękno konia w malarstwie” czynnej w godzinach pracy GOKSiR do 30 grudnia 2016 r.

Istnieje możliwość zakupu obrazów – szczegóły w GOKSiR.