Wystawa w Muzeum w Łowiczu

KULTURA

20 listopada odbył się wernisaż wystawy “Patroni księżackich strzech. Obrazy święte z kolekcji Zbigniewa Stania”. Obrazy pochodzą z kolekcji Zbigniewa Stania, który zgromadził i własnoręcznie odrestaurował ok. 200 obrazów z wizerunkami Matki Bożej Częstochowskiej i Jezusa, które można podziwiać w Muzeum w Łowiczu.
Na otwarciu wystawy obecni byli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych oraz kościelnych, a także grupa mieszkańców z Lipiec Reymontowskich na czele z Jerzym Czerwińskim – Wójtem Gminy Lipce Reymontowskie i Danutą Łaską – Przewodniczącą Rady Gminy Lipce Reymontowskie.
Wystawa czynna do 29 stycznia 2017 r. – w imieniu p. Marii i Zbigniewa Stań serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.