UKW inauguracja 2016 i 2017 2

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Każdego Wieku

Aktualności

27 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Każdego Wieku działającego przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich.
Spotkanie rozpoczął dyrektor GOKSiR Tomasz Milewski, który powitał zaproszonych gości: Ryszarda Bonisławskiego – senatora RP, prof. Janusza Szemraja – rektora UKW, Beatę Ozga-Flejszer -przewodniczącą Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego, Jerzego Czerwińskiego – wójta gminy Lipce Reymontowskie, Danutę Łaską – przewodniczącą Rady Gminy Lipce Reymontowskie, Krystynę Ozga – długoletnią posłankę na Sejm RP oraz wszystkich przybyłych wykładowców i słuchaczy UKW.
Uroczyste otwarcie nowego roku akademickiego oficjalnie ogłosili Jerzy Czerwiński – wójt gminy Lipce Reymontowskie i prof. Janusz Szemraj – rektor UKW.
Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu akordeonowego w wykonaniu Jakuba Bondaruka – absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach, ucznia Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach.
Wykład inauguracyjny nt. „Z Reymontem po ziemi łódzkiej” wygłosił Ryszard Bonisławski, senator RP, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, który opowieścią o podróżach naszego Noblisty Wł. St. Reymonta wzbogaconą licznymi fotografiami wzbudził duże zainteresowanie słuchaczy.
Podczas dyskusji p. Krystyna Ozga długoletnia posłanka na Sejm RP, dawna wicewojewoda łódzki i wicemarszałek województwa łódzkiego, przypomniała, że wspólnie z p. senatorem Ryszardem Bonisławskim ówczesnym radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego wspierali pomysł ogłoszenia przez Sejm RP 2000 roku Rokiem Reymontowskim.
Poproszono p. Beatę Ozga – Flejszer Przewodnicząca Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego o wspieranie pomysłu, aby rok 2017 Sejmik Województwa Łódzkiego ogłosił Rokiem Reymontowskim na ziemi łódzkiej.
Z wnioskiem o przyjęcie stosownej uchwały w tej sprawie przez Sejmik Województwa Łódzkiego wystąpią władze gminy Lipce Reymontowskie.
Na zakończenie pani Beata Flejszer-Ozga wręczyła kwiaty pani Helenie Szychowskiej – studentce UKW, która niedawno otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego m.in. za 65-lecie działalności w A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta.
Kolejne spotkanie UKW odbędzie się 15 listopada br. Wykład o Henryku Sienkiewiczu wygłosi pani Danuta Łaska.

UKW inauguracja 2016 i 2017 2

UKW inauguracja 2016 i 2017 3