W Lipcach podczas WOŚP zagrają!!!
24. Finał WOŚP w GOKSiR w Lipcach Reymontowskich
10 stycznia 2016 podczas 24. Finału WOŚP, który już po raz drugi odbędzie się
w Lipcach Reymontowskich czeka na Państwa wiele atrakcji. Imprezę o godz. 14.00 rozpoczną występy dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół z terenu gminy Lipce Reymontowskie. Zaprezentuje się również Dziecięcy Zespół Wokalny „Stokrotki”, działający przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich. oraz. Kolejną atrakcją będą występy zespołów: Adam & Dawid, DAFTER z Bolimowa, OXIDE z Warszawy oraz Colours of tango z Łodzi. Poniżej krótkie informacje o wybranych zespołach:
Adam & Dawid
Historia duetu rozpoczęła się w Godzianowie, gdy na potrzeby uświetnienia imprez szkolnych, koledzy Adam Ogrodniczek (gitara) i Dawid Dembowski (wokal) zdecydowali się na założenie zespołu. Duet w 2012 roku wziął udział w II Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Godzianowie gdzie zdobył nagrodę Grand Prix, w ramach której złożył wizytę w Parlamencie Europejskim w Brukseli, na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego. W ubiegłym roku zespół wystąpił podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipcach Reymontowskich. Ponadto muzycy występowali
na uroczystościach kościelno-patriotycznych na terenie gminy Lipce Reymontowskie, podczas inauguracji działalności Uniwersytetu Każdego Wieku przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich w 2014 roku oraz podczas świąt okolicznościowych Dzień Seniora, Dzień Kobiet itp w GOKSiR w Lipcach Reymontowskich. Zespół gra muzykę popularną.
Zespół DAFTER z Bolimowa
Zespół reaktywowany po 30-tu latach. Gra muzykę na pograniczu rocka i bluesa, najczęściej są to własne kompozycje. Grupa występuje w składzie:
1. Jarek Wysota – gitara
2. Jacek Sobański – gitara
3. Janek Jarosiński – gitara basowa
4. Tomek Szalewicz – perkusja
Zespół “OXIDE”
W swoim bogatym repertuarze zespół OXAIDE posiada same przeboje, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie (lata 70, 80, 90 i współczesne). Zespół Oxide to nie tylko muzyka Disco Polo. Grupa gra również gatunki: Pop, Folk, Dance, Rock, Biesiada, Muzyka Zagraniczna.
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ŻYCIU ZESPOŁU:
14 lipca 2013 w Szydłowcu, podczas II Festiwalu Dance i Disco Polo Ziemi Szydłowieckiej, zespół “OXIDE” zajął 1 miejsce w kategorii “Najlepszy Młody Zespół”.
12 lipca 2014 w Szydłowcu, podczas III Festiwalu Ziemi Szydłowieckiej, zespół “OXIDE” zwyciężył konkurs w kategorii muzycznej “FOLK ROKU”.
Listopad 2013 – premiera debiutanckiej płyty “Pa Swojomu”.
Płyta utrzymana w klimacie NeoFolk/Disco – okazała się strzałem w dziesiątkę. Nabywają ją nie tylko ludzie w Polsce, ale i poza nią.
Teledyski Zespołu:
-) “Tapala” klip powstał w 2013 roku opowiada o miłości i rozstaniu. Emitowany m.in w TV DISCO, TV JARD, DISCO POLO MUSIC i POLO TV.
-) “Marusia” utwór, który łatwo wpada w ucho, a w klipie można podziwiać piękne panie. Premiera odbyła się 8 marca 2014 roku w programie “Discostacja” na antenie ITV. Emitowany w DISCO POLO MUSIC, POLO TV, TV JARD, ITV, TV DISCO.
-) “Ach Aniu” premiera 1 września 2014 roku. Emitowany jest w POLO TV, TV DISCO, ITV, DISCO POLO MUSIC.
-) “Zdejmij Ubranie” maj 2015 roku – najnowszy teledysk. Emitowany jest w POLO TV, TV DISCO, ITV, DISCO POLO MUSIC.
SKŁAD ZESPOŁU:
Anna Gawryluk- wokal, instrumenty klawiszowe, taniec.
Jarosław Gawryluk – główny vocal, instrumenty klawiszowe.
Dymitr Gawryluk – akordeon, instrumenty klawiszowe.
Karol Zaremba – saksofon.
Colours of tango
Colours of tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie
na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna
i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji.
Miłość do tanga połączyła dwoje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu Colours of tango.
Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma
we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga
w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii – Aneta Salwińska (harfa)
i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga.
Zespół koncertował już na scenach Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, został także uhonorowany Certyfikatem Academia Nacional del Tango.
OSCAR ERNESTO OVEJERO
Urodził się w Buenos Aires w rodzinie o tradycjach muzycznych z wpływami hiszpańskimi oraz indiańskimi – plemion Keczua. Jest absolwentem Conservatorio de Música ESNAOLA
w Buenos Aires w klasie perkusji. Lekcje śpiewu pobierał u Prof. Liliany Duarte,
a po przyjeździe do Europy, także u tenora Enrique Adradosa w Salzburgu. Jako naturalny wokalista oraz gitarzysta, specjalizuje się w stylistyce i rytmach muzyki południowoamerykańskiej – w szczególności argentyńskiej, a największymi autorytetami spośród śpiewaków tradycyjnego tanga, są dla niego Carlos Gardel i Edmundo Rivero.
Oscar występował w różnych formacjach muzycznych, odnosząc liczne sukcesy zarówno
w rodzimej Argentynie, jak i na terenie całej Europy. Bogactwo i piękno tanga argentyńskiego prezentuje na różnego rodzaju koncertach, festiwalach, spektaklach, a także milongach
z muzyką na żywo. Oprócz koncertów Colours of tango, występuje również z Sexteto Cristal
z Hamburga oraz Hijos del Sur z Salzburga. W 2014 roku otrzymał jedną z głównych ról
w operze Astoria Piazzolli Maria de Buenos Aires, wystawianej przez Philharmonie Salzburg, zbierając pochlebne recenzje krytyków i uznanie publiczności.
ANETA SALWIŃSKA
Muzyczną edukację rozpoczęła w Łodzi w wieku 8 lat. W 2011 roku ukończyła studia
w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie harfy prof. Helgi Storck. Równolegle studiowała także na wydziale Pedagogiki Instrumentalnej w Universität Mozarteum
w Salzburgu.
Koncertuje jako solistka oraz w zespołach kameralnych. Wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Harfowy w Katowicach, Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Musica Moderna, Blaue Harfentage w Monachium i in.
Chętnie poświęca się także pracy pedagogicznej prowadząc kursy dla dzieci i młodzieży. Pracowała na stanowisku asystenta w klasie harfy Akademii Muzycznej w Katowicach,
a obecnie uczy gry na harfie w Zespole Szkół Muzycznych w Łodzi. Od 2007 roku współtworzy zespół Duo Milonga i wraz z akordeonistą Konradem Salwińskim odnosi sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in. I nagroda Międzynarodowego Konkursu World Music Competition w Walii w 2014 r., Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów
z Harfą 2007, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Słowenii 2009, recital podczas XI Światowego Kongresu Harfowego w Vancouver 2011). Od 2012 roku jest doktorantką na studiach III stopnia w Akademii Muzycznej w Katowicach.
KONRAD SALWIŃSKI
Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat. W 2011 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Z. Ignaczewskiego. Studiował także w Universität
für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzycznych, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najznakomitszych pedagogów z Polski i świata.
Jest laureatem wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, między innymi w Wilnie (Litwa), Wiedniu (Austria), Klingenthal (Niemcy), Castelfidardo (Włochy), Popradzie, Dunajskiej Stredzie (Słowacja), Moravskich Toplicach (Słowenia), Puli (Chorwacja), Madrycie (Hipszania), Caernarfon (Walia).
W 2000, 2006 i 2008 r. był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
w roku 2007 został laureatem IV edycji programu stypendialnego Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”, a w 2008 oraz 2011 roku stypendystą Marszałka Województwa Łódzkiego. Często koncertuje w Łodzi i regionie łódzkim,
a także innych miastach w Polsce i na świecie. Obecnie prowadzi klasy akordeonu
w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia oraz Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia
w Zgierzu.