Powiatowy Finał XLII Małego Konkursu Recytatorskiego

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR, KULTURA

22 maja odbył się Finał Powiatowy XLII  Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu skierniewickiego i miasta Skierniewice. W konkursie udział wzięło ponad 60 recytatorów.

Gminę Lipce Reymontowskie reprezentowała  8-osobowa grupa uczniów w składzie: Marcel Dura, Jakub Chrząszcz, Bartłomiej Pryk,  Adrian Duda (SP w Drzewcach), Aleksandra Barańczyk, Marcel Kuchta, Lena Barańczyk (SP w Lipcach R.), Klaudia Piechut (SP w Mszadli).

Po przesłuchaniach uczestnicy obejrzeli spektakl grupy teatralnej “Stulatka” pod tytułem “Koleją bliżej”. Spektakl został stworzony na podstawie wiersza Juliana Tuwima “Lokomotywa”. Następnie odbyło się spotkanie z wybitnym pisarzem Marcinem Szczygielskim, trzykrotnym laureatem Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Spotkanie prowadziła Dorota Koman, przyjaciel książek, krytyk literacki, popularyzatorka czytelnictwa, poetka oraz autorka wielu radiowych i telewizyjnych audycji o książkach.

Po atrakcjach przygotowanych dla młodych recytatorów nastąpiło oficjalne podsumowanie konkursu i wręczenie naród.

W gronie laureatów znaleźli się:

Marcel Dura – wyróżnienie (kat. II)
Jakub Chrząszcz – wyróżnienie (kat. III)
Bartłomiej Pryk – wyróżnienie (kat. IV)
Adrian Duda – wyróżnienie (kat. IV)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomu oraz książki Marcina Szczygielskiego wraz z autografem.

Serdecznie gratulujemy!