Finał Powiatowy XLI Małego Konkursu Recytatorskiego w Skierniewicach

27 maja br. odbył się Finał Powiatowy XLI  Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu skierniewickiego i miasta Skierniewice. W konkursie udział wzięło ok. 60 recytatorów.

Gminę Lipce Reymontowskie reprezentowała 8-osobowa grupa uczniów w składzie:
Wiktoria Salamon, Bartłomiej Pryk,  Adrian Duda (SP w Drzewcach),
Franciszek Stefaniak, Pola Maj, Julia Maszkowska, Franciszek Szymczak  (SP w Lipcach R.), Patrycja Wasilewska (SP w Mszadli).

Po przedstawieniu wszystkich prezentacji, odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Bąkiewicz, które poprowadziła poetka, autorka wielu radiowych i telewizyjnych audycji o książkach – Dorota Koman. Następnie nadszedł czas, na który wszyscy czekali z niecierpliwością – rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

W gronie laureatów znaleźli się:

Julia Maszkowska – II miejsce (kat. II)
Bartłomiej Pryk – II miejsce (kat. III)
Franciszek Szymczak – wyróżnienie (kat. III)
Adrian Duda – wyróżnienie (kat. IV)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki, autorstwa zaproszonej przez organizatorów pisarki – Grażyny Bąkiewicz.

Serdecznie gratulujemy!