Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego “Zapach ziemi”

Aktualności, EDUKACJA, GOKSIR, KULTURA

10 maja (wt.) o godz. 18.00 w GOKSiR w Lipcach Reymontowskich odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego “Zapach ziemi”.

Wstęp wolny!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Zapach ziemi (2020)

49 min.

Reżyseria i scenariusz: Jacek Grudzień

Zdjęcia: Artur Frątczak

Muzyka: Kamil Wrona

Montaż: Cezary Kowalczuk

Kierownictwo produkcji: Aleksandra Grudzień

Producent wykonawczy: Roman Sawka

Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi

Film przedstawia historię Hovhannesa Yazihyana. Urodzony w Armenii mistrz sportów siłowych i trener sportów walki 24 lata temu wyemigrował do Polski po wyniszczającej kraj wojnie w której był frontowym żołnierzem. W Polsce założył rodzinę, zrobił sportową karierę zdobywając wielokrotnie tytuły mistrzowskie w wyciskaniu sztangi leżąc. Jego pasją jest praca z młodzieżą, prowadzi klub sportowy jest nauczycielem wychowania fizycznego w jednej z łódzkich szkół. “Zapach ziemi” to jego sentymentalna podróż do Armenii, opowieść o życiowych wyborach i miłości do dwóch krajów: tego w którym się urodził i tego, który wybrał jako miejsce do życia.

Jacek Grudzień – dziennikarz – publicysta, absolwent Prawa na Uniwersytecie Łódzkim. W 1992 roku został dziennikarzem Radia Łódź. Od 1998 roku był związany z TVP3 Łódź. W latach 2012-2016 kierował TVP Łódź. Laureat wielu nagród dziennikarskich, w tym miesięcznika Press dla Najlepszego Dziennikarza Regionu Łódzkiego. Autor filmu popularyzującego pierwszego prezydenta Łodzi w niepodległej Polsce Aleksego Rżewskiego i inicjator wielu przedsięwzięć, miedzy innymi przywrócenia dzwonu łódzkiej Archikatedry. Od 20 grudnia 2019 r. pełni obowiązki dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.