Delegacja z Lipiec Reymontowskich oddała hołd Wł. St. Reymontowi

Aktualności, GOKSIR, KULTURA
 
5 grudnia 2020 roku. W tym dniu mija 95 lat od śmierci naszego patrona Wł. St. Reymonta. Jak co roku delegacja z Lipiec Reymontowskich udała się do Warszawy, aby na Cmentarzu Powązkowskim przy grobie literata oddać hołd wybitnemu pisarzowi, piewcy wsi polskiej, laureatowi literackiej Nagrody Nobla. Przy grobie pisarza odmówiono modlitwę a następnie złożono kwiaty i zapalono znicze.
Lipiecka delegacja zapaliła znicze również na grobie matki pisarza i jego siostry Katarzyny, oraz na grobach aktorów grających w filmie i serialu „Chłopi”: Tadeusza Fijewskiego (odtwórcy roli Kuby), Władysława Hańczy (Macieja Boryny) oraz Barbary Ludwiżanki (Jagustynki).
W wyjeździe wzięli udział: Wójt Gminy Marek Sałek, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Czajka, Sekretarz Gminy Jolanta Bartosik oraz dyrektor GOKSiR Edyta Pintara.
Z uwagi na wprowadzone obostrzenia, przy grobie pisarza nie zorganizowano ogólnopolskich uroczystości. Przedstawiciele szkół i instytucji, które tego dnia zwykle spotykały się, aby wspólnie uczcić pamięć o Reymoncie, tym razem przybywali na warszawskie powązki w osobnych grupach.