Podsumowanie działalności kulturalnej GOKSiR za 2019 r.

23 lutego w lipieckim ośrodku kultury odbyło się podsumowanie działalności kulturalnej GOKSiR za 2019 rok. Spotkanie rozpoczął pokaz multimedialny podczas którego przedstawione zostały m.in. zajęcia prowadzone w ramach stałych form pracy GOKSiR oraz imprezy i wydarzenia organizowane i współorganizowane przez lipiecka placówkę.

Podsumowanie było doskonałą okazją do złożenia podziękowań osobom oraz instytucjom, z którymi GOKSiR w 2019 roku współpracował na co dzień. Pamiątkowe tabliczki otrzymali: p. Marek  Sałek Wójt Gminy Lipce Reymontowskie, p. Anna Czajka Przewodnicząca Rady Gminy, p. Jerzy Murgrabia Dyrektor Muzeum Regionalnego im. Wł. St. Reymonta, p.  Zbigniew Stań właściciel Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych, p. Irena Szychowska  Przewodnicząca KGW w Lipcach R., oraz p. Tomasz Milewski wieloletni dyrektor lipieckiego ośrodka kultury.

Podsumowanie działalności kulturalnej to również czas na przekazanie podziękowań dla sponsorów wspierających lipiecką kulturę. Nie sposób było wyróżnić wszystkich, którzy w minionym roku wspierali działalność ośrodka, stąd też  pamiątkowe tabliczki powędrowały do nielicznych ofiarodawców wśród których znaleźli się: państwo Barbara i Jacek Pintara, państwo Teresa i Józef Pszczółka, BSZŁ o/Lipce Reymontowskie.

Serdeczne podziękowania otrzymały także osoby, które na co dzień pomagają w pracy lipieckiemu ośrodkowi kultury, byli to: pani Alina Szulc oraz państwo Anna i Michał Krawczyk.

Podobnie jak w roku ubiegłym podczas podsumowania działalności kulturalnej nagrodzono najlepszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipcach Reymontowskich w roku 2019. Laureatami konkursu czytelniczego zostali: (w kategorii:  uczniowie szkół podst.)  Jakub Dura  i Wiktoria Zadura; (w kategorii:  osoby dorosłe) p. Urszula Pryk, p. Anna Dąbrowska, p. Teresa Swęd.

Podczas święta lipieckiej kultury pamiętano także o osobach, które w sposób szczególny zaangażowały się w organizację 28. Finału WOŚP. Wyrazy uznania i wdzięczności złożono szefowej sztabu WOŚP p. Marcie Czajka. Podziękowania otrzymały także panie z komisji do liczenia pieniędzy: p. Marianna Lebioda, p. Renata Walczak, p. Agnieszka Byczkowska; osoby pomagające przy obsłudze imprezy: OSP Wola Drzewiecka, KGW Lipce Reymontowskie, Michał Krawczyk oraz Rafał Kasiński.

Szczególne podziękowania trafiły do rodzin, które wylicytowały lipieckie złote serduszka, byli to: państwo Jacek i Marta Czajka oraz państwo Katarzyna i Waldemar Kotyna.

Podziękowań nie mogło zabraknąć dla najaktywniejszych  wolontariuszy, którzy podczas 28. Finału WOŚP zebrali najwięcej pieniędzy, wśród najlepszych znaleźli się: Klaudia Ceroń, Wiktoria Michalska, Konrad Gładys, Radosław Michalski, Maria Badełek, Krzysztof Safianowski i Renata Beta.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne, podczas których zaprezentowały się zespoły działające przy GOKSiR: zespół śpiewaczy „Lipconki/Miriam” , grupy taneczne Fresh Dance, Zespół bez Nazwy oraz Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.