Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

Aktualności, GOKSIR, KULTURA

18 stycznia GOKSiR wspólnie z UG w Lipcach Reymontowskich zorganizowali wyjazd na Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk na Atlas Arenie w Łodzi. W wyjeździe uczestniczyły 53 osoby.

Muzyka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” od lat zachwyca i łączy kolejne pokolenia. Podczas sobotniego koncertu zespół zaprezentował prawdziwie taneczną feerię barw. Podczas noworocznego galowego koncertu nie zabrakło mazurów, kujawiaków i polek. O wokalną sferę zadbał natomiast wieloosobowy chór. Całości dopełnia profesjonalna orkiestra, grupa baletowa i śpiewacy, którzy wspólnie stworzyli niezapomniane folklorystyczne widowisko pełne kolorów i muzyki.

Koncert “A to Polska właśnie” stanowiły kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znalazły się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

Koncert zakończył się owacją publiczności na stojąco.