Sukces zespołu śpiewaczego Lipconki/Miriam

30 listopada w Skierniewicach odbył się XXV Wojewódzki Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów.

Organizatorem przeglądu było Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Skierniewice.

Na scenie Kinoteatru „Polonez” zaprezentowało się 48 różnych zespołów  tj. zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne, chóry, soliści, ludowe zespoły śpiewacze, kapele ludowe, gawędziarze, kabarety, teatry, zespoły pieśni i tańca, itp.

Wśród uczestników znalazły się lipieckie zespoły: Zespół śpiewaczy Lipconki/Miriam, „Zespół bez Nazwy”, „Kabaret bez Nazwy” oraz Kapela ludowa „Borynioki”.

W kategorii:  Muzyka – zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry i soliści wzięło udział 25 zespołów, wśród których były: zespół śpiewaczy „Lipconki/Miriam” oraz „Zespół bez Nazwy”.

Zespół śpiewaczy „Lipconki/Miriam” zdobył 2 miejsce w kategorii muzyka, wykonując utwory: „Jadwiga i Rydze” oraz „Jazda bez biletu”.

Zespół wystąpił w składzie: Wiesława Barańczyk, Marianna Czajka, Bogusława Drzewiecka, Jerzy Drzewiecki, Marek Dziuda, Kazimierz Gładys, Anna Janczak, Zofia Karalus, Edwarda Maszkowska, Zofia Mądra, Anna Nowak, Zdzisław Pryk,  Zbigniew Stań, Danuta Stefaniak, Irena Szychowska, Krystyna Wieczorek i Zofia Wielec.

Kierownikiem zespołu jest p. Bogusława Drzewiecka.

W kategorii: Folklor lipiecki ośrodek kultury reprezentowała Kapela Ludowa „Borynioki”. W tej kategorii wystąpiło 12 zespołów.

Natomiast w kategorii: Teatr i kabaret zaprezentowało się 10 zespołów, wśród których był „Kabaret bez Nazwy”.

Wielkie gratulacje dla naszych artystów!