Pamiątkowa tablica

Aktualności, GOKSIR

22 czerwca na terenie Muzeum Regionalnego im. Wł. St. Reymonta, ul. Wiatraczna 10 odbędzie się uroczyste odsłonięcia tablicy pamiątkowej, upamiętniającej fakt zamieszkiwania Marii Nowickiej w budynku Manufaktury Winklów, byłej nauczycielki, współzałożycielki „Wesela Boryny”, Zasłużonej dla Gminy Lipce Reymontowskie.

Fundatorem tablicy są wychowankowie p. Marii Nowickiej, A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta, Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta i Wójt Gminy Lipce Reymontowskie.

Uroczystościom odsłonięcia pamiątkowej tablicy towarzyszyć będzie otwarcie wystawy o historii A.Z.R. im. Wl. St. Reymonta oraz kącika pamięci poświęconej osobie Marii Nowickiej.

Początek uroczystości godz. 17.00

Apel do wychowanków p. Marii Nowickiej.
Zwracamy się z prośbą do wychowanków p. Marii Nowickiej o dobrowolne wpłaty na pokrycie części kosztów tablicy.

Wpłaty można dokonywać w GOKSiR (pokój nr 12) u p. Eweliny Klimczyk, w terminie do 15 maja br.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Osoby, które maja wiedzę, na temat zamieszkiwania na terenie manufaktury Winklów przez p. Marię Nowicką, proszone są o kontakt z GOKSiR lub pod nr. tel. 605-769-161.

Poniżej wstępny projekt tablicy. Tablica formatu A3.