Wyjazd do kina

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii zimowych, 15 lutego Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zorganizował wyjazd do Kina Polonez w Skierniewicach na film „Jak wytresować smoka 3” i McDonald. W wyjeździe uczestniczyła ponad 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu gminy Lipce Reymontowskie.

Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną przedstawiającą ostatni rozdział historii zaskakującej opowieści o dorastaniu oraz odnajdywaniu odwagi, by stawić czoła nieznanemu, a także o tym, jak nigdy się nie poddać. Coś, co zaczęło się, jako niezwykła przyjaźń między nastoletnim Wikingiem (Czkawka) a smokiem z gatunku Nocna Furia (Szczerbatek), urosło do wielkich rozmiarów i stało się jedną z najpopularniejszych serii animowanych ostatnich lat. Przed Czkawką i Szczerbatkiem zupełnie nowe przygody – mnóstwo niebezpieczeństw, wielkie wyzwania, niezwykła wyprawa w nieznane oraz… miłość. Kiedy nad Berk nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej jego mieszkańcy nie doświadczyli, Czkawka wie, że musi zrobić wszystko, by uratować smoki. Przychodzi mu – wraz z przyjaciółmi – udać się w ekscytującą podróż do mitycznej krainy, w której smoki czują się bezpieczne.