Wystawa malarstwa Barbary Bieleckiej-Woźniczko “Malarskie przestrzenie”

Kiedy:
lipiec 3, 2017@8:00 am – sierpień 18, 2017@4:00 pm
2017-07-03T08:00:00+02:00
2017-08-18T16:00:00+02:00
Gdzie:
Reymonta 24
GOKSiR Lipce Reymontowskie
Kontakt:
GOKSiR
46/831-61-79
Wystawa malarstwa  Barbary Bieleckiej-Woźniczko  "Malarskie przestrzenie" @ Reymonta 24

Barbara Bielecka-Woźniczko ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskała w 1974 roku. Szczególny wpływ na jej postawę artystyczną wywarło dwóch wybitnych pedagogów i artystów: prof. Henryk Tomaszewski prowadzący pracownię plakatu i prof. Jerzy Tchórzewski prowadzący pracownię malarstwa. To pod ich wpływem ukształtował się jej gust artystyczny, co widać w podejściu artystki do sztuki. Barbara Bielecka-Woźniczko zajmuje się malarstwem sztalugowym i grafiką użytkową. Należy do sekcji malarstwa oraz grup twórczych: Symfonia, PositiveArt i Art Visual Dance w ramach Warszawskiego Okręgu ZPAP.
Współorganizuje wystawy Grupy Symfonia. Pełni funkcję kuratora wystaw organizowanych w Galerii U w Warszawie. Prowadzi również działalność pedagogiczną. W dowód uznania swojej pracy edukacyjnej została wyróżniona odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury” przez Ministra Kultury 2004. Prezentowała swoje prace na 50 wystawach zbiorowych oraz 22 wystawach indywidualnych. Prace artystki znajdują się obecnie w różnych częściach świata, takich jak: USA, Kanada, Wielka Brytania, a my mamy przyjemność prezentować jej sztukę w Bolimowie. Twórczość jej jest objęta Patronatem Medialnym/Artystycznym Art Imperium – Artistic Guarantee of Art Imperium.

Barbara Bielecka-Woźniczko podejmuje wyzwania artystyczne, które często przeradzają się w cykle tematyczne. Taka postawa czyni z niej artystkę „poszukującą”, czyli szukającą nowych i nowatorskich rozwiązań. Zarówno jeśli chodzi o treść, jak i środki plastyczne. Część obrazów to kompozycje abstrakcyjne, w których artystka odkrywa piękno faktur i kolorów. W ostatnich latach artystka czerpie inspiracje z tematów muzycznych, spektakli operowych, baletu. To sprawia, że jej obrazy sprawiają wrażenie abstrakcyjnych, czy też czasem ekspresjonistycznych, jednak niemal zawsze można dostrzec w nich jakąś fabułę. Zwraca uwagę na to, co jest podstawą dobrego malarstwa: treść, kompozycja, forma i kolor. Artystka znajduje inspirację w najbliższym otoczeniu. Potrafi wydobyć ukryte w nim piękno i przenieść je na płótno. Odsłania i kreuje tym samym nową, rzeczywistość. Jej obrazy są odrealnione, nastrojowe. Przenoszą widza w świat fantazji – inny wymiar.